Posiedzenie Komisji Przemysłu, Badań i Energii (ITRE)

Na środę i czwartek zaplanowano posiedzenie Komisji Przemysłu, Badań i Energii (ITRE). To już ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną. Program posiedzenia zakłada między innymi dyskusję nad poprawkami złożonymi do raportu w sprawie europejskiej unii energetycznej oraz głosowanie nad dokumentem ISA2, czyli rozwiązaniami interoperacyjnymi dla europejskich administracji publicznych, przedsiębiorstw i obywateli. Dodatkowo, w związku ze zbliżająca się Prezydencją Luksemburską, gośćmi Komisji ITRE będą między innymi premier Xavier Bettela reprezentujący luksemburskie Ministerstwo Komunikacji i Mediów oraz Marc Hansen, sekretarz stanu do spraw badań naukowych. Ważnymi punktami obrad Komisji ITRE będą także wymiany poglądów z komisarzami Carlosem Moedasem oraz Miguelem Ariasem Canete.

Posiedzenie Komisji Budżetowej

Również w środę i czwartek, po raz ostatni przed wakacjami, spotka się Komisja Budżetowa. W programie posiedzenia między innymi wysłuchanie publiczne na temat „Budżet Unii Europejskiej a małe i średnie przedsiębiorstwa”, wymiana poglądów na temat budżetu na rok 2016 oraz głosowanie nad transferami w ramach budżetu na rok bieżący.

Zachęcamy do śledzenia obrad Komisji BUDG w Internecie:

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/committees/video?event=20150526-1630-COMMITTEE-BUDG

We wtorek obędzie się konferencja pt. „Geopolityka, energia i Europa Środkowa: co dalej?”, inaugurująca czeską prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej (V4). W spotkaniu wezmą udział m.in. premier Czech Bohuslav Sobotka i wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič. Tematem przewodnim będzie zacieśnianie współpracy państw V4 w ramach Unii Energetycznej.