Posiedzenie Grup Roboczych Budżet oraz Ekonomia i Środowisko

22 czerwca odbędą się spotkania dwóch grup roboczych Grupy EPL- Budżet oraz Ekonomia i Środowisko. Głównymi tematami pierwszej z nich będą: wniosek dotyczący decyzji Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie uruchomienia Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (Belgia), a także wieloletnie plany dotyczące rybołówstwa.
Podczas spotkania grupy roboczej Ekonomia i Środowisko zostaną omówione raporty dotyczące energii odnawialnej i implementacji nowych wytycznych dotyczących efektywności energetycznej, a także poruszona zostanie kwestia pytania dotyczącego niemieckiego prawa o płacy minimalnej, którego inicjatorem jest delegacja PO-PSL w Grupie EPL.

Posiedzenie Delegacji do spraw stosunków z Iranem

21 czerwca odbędzie się posiedzenie Delegacji do spraw stosunków z Iranem, której przewodniczącym jest poseł Janusz Lewandowski. Gościem spotkania będzie Helga Schmit, nowo mianowana Sekretarz Generalna Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (EEAS), która omówi aktywność unijnej dyplomacji w kontekście zniesienia sankcji wobec Iranu przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone w styczniu tego roku.