Spotkanie Komisji Przemysłu, Badań i Energii

We wtorek od godziny 10:00 rozpocznie się kolejne spotkanie Komisji Przemysłu, Badań i Energii. W programie spotkania znalazła się między innymi dyskusja nad kwestią przedsiębiorstw rodzinnych w Europie, a także głosowania nad dokumentem dotyczącym rozwiązań interoperacyjnych dla europejskich administracji publicznych, przedsiębiorstw i obywateli (ISA2) oraz drugie głosowanie nad mandatem do podjęcia rozmów trójstronnych w sprawie budżetu na 2016 rok. W programie obrad znalazła się również wymiana poglądów z José Manuelem Fernandesem, głównym sprawozdawcą ds. przyszłorocznego budżetu, dotycząca priorytetów komisji ITRE w budżecie na 2016 r. oraz wymiana poglądów z przewodniczącym Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych Jean-Pierrem Bourguignon w sprawie Programu „Horyzont 2020”. Zachęcamy do obejrzenia relacji tutaj.

Prace nad tzw. Planem Junckera na finiszu

Podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Budżetowej oraz Komisji Spraw Monetarnych i Gospodarczych zatwierdzony zostanie wynik negocjacji Parlamentu, Rady UE i Komisji w sprawie Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Fundusz ten jest jednych z głównych filarów tzw. planu Junckera, którego celem jest pobudzenie inwestycji w Europie. Głosowanie na sesji plenarnej przewidziane jest na 24 czerwca, podczas najbliższej mini-sesji w Brukseli.

Wizyta młodzieży z województwa Pomorskiego w Parlamencie Europejskim

Na zaproszenie Janusza Lewandowskiego od poniedziałku do środy w Brukseli gościć będzie młodzież z województwa Pomorskiego. W programie wyjazdu znalazła się oczywiście wizyta w Parlamencie Europejskim, przewidziano również zwiedzanie Brukseli i Brugii oraz degustację lokalnych przysmaków.