Dni studyjne Grupy EPL i kongres EPL w Madrycie

750 delegatów, w tym 10 szefów państw i rządów UE i 7 spoza UE, ponad 500 dziennikarzy i 1200 gości weźmie udział w przyszłotygodniowym Kongresie Europejskiej Partii Ludowej w Madrycie. Uczestnicy Kongresu poświęcą szczególną uwagę kwestiom polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE m.in. w świetle kryzysu migracyjnego. Wybiorą również nowe władze Europejskiej Partii Ludowej – jej Przewodniczącego, Sekretarza Generalnego, Skarbnika i 10 Wiceprzewodniczących. Równolegle do Kongresu, odbywać się będą dni studyjne Grupy EPL. Wraz z gośćmi specjalnymi tego spotkania, jak premier Irlandii Enda Kenny i fiński minister finansów Alexander Stubb, europosłowie z Grupy EPL omówią kwestie wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, biorąc szczególnie pod uwagę zakończone sukcesem reformy przeprowadzone w Hiszpanii przez rząd Mariano Rajoy.

Przygotowanie do sesji plenarnej w Strasburgu

W przyszły poniedziałek rozpocznie się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Najważniejszym tematem nadchodzącej sesji będzie podsumowanie posiedzenia Rady Europejskiej, która odbyła się w dniach 15-16 października. Posłowie będą debatować również na temat stosowania genetycznie modyfikowanej żywności i paszy, reformy ordynacji wyborczej w UE oraz wyzwaniach i strategiach w zakresie propagowania turystyki w Europie.

 

Aby przygotować się do nadchodzącej sesji plenarnej w tym tygodniu w Brukseli odbędą się spotkania tzw. Grup Roboczych EPP oraz plenarne posiedzenie całej grupy politycznej.

Zachęcamy do śledzenia sesji tutaj.