Maroš Šefčovič o Unii Energetycznej

W poniedziałek o godzinie 15:00 na forum Komisji Przemysłu, Badań i Energii wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej Maroš Šefčovič przedstawi założenia zaproponowanej w kwietniu przez Polską Prezydencję Unii Energetycznej. Zachęcamy do obejrzenia relacji tutaj.

Konferencja 'Zrównoważone zarządzanie surowcami naturalnymi w Europie'.

Konferencja zamykająca projekt Komisji Europejskiej „COBALT” odbędzie się 23 i 24 marca. Tematem konferencji będzie przedstawienie wyzwań związanych z eksploatacją surowców w Unii Europejskiej.

Więcej szczegółów tutaj.

Jak przebiega współpraca energetyczna UE-Rosja

Podczas wtorkowego posiedzenia delegacji ds. współpracy parlamentarnej UE-Rosja posłowie omówią aktualny stan współpracy w zakresie energetyki pomiędzy Unią Europejską a Rosją.

Komisja Europejska o bezpieczeństwie na drodze.

Komisja Europejska we wtorek, 24 marca, opublikuje statystyki dotyczące bezpieczeństwa na europejskich drogach w 2014 roku. Jednym z tematów będzie debata jak osiągnąć obniżenie statystyk wypadków o połowę do roku 2020.

Mini sesja plenarna w Brukseli

W środę od godziny 15:00 do późnych godzin wieczornych zaplanowano szereg debat w ramach tzw. mini-sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego. Najważniejsze dyskusje będą dotyczyły m.in. konkluzji Rady Europejskiej (posiedzenie w dniach 19-20 marca 2015 r.), europejskiej polityki sąsiedztwa, wspólnej polityki podatkowej oraz uznania przez UE dnia pamięci ludobójstwa Romów w czasie II wojny światowej.

 

Więcej szczegółów tutaj.

Debata na temat płacy minimalnej w Niemczech

W środę podczas posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego odbędzie się także debata nt. zastosowania płacy minimalnej w sektorze transportu wobec zagranicznych kierowców. Debata jest wynikiem wprowadzenia płacy minimalnej w Niemczech i objęcia wymogiem jej stosowania również zagranicznych przewoźników.