Posiedzenie Komisji Budżetowej (BUDG)

Posiedzenie Komisji Budżetowej

W poniedziałek, wtorek oraz środę odbędą się posiedzenia komisji budżetowej (BUDG). Program posiedzenia zakłada między innymi dyskusję i głosowanie nad poprawkami do budżetu na rok 2016 (wszystkie sekcje). Odbędą się również głosowania nad dokumentami związanymi z Funduszem Dostosowania do Globalizacji w sprawie fabryki Forda w Genku (Belgia) oraz w sprawie linii lotniczej Alitalia (Włochy).

Zachęcamy do śledzenia obrad Komisji BUDG w Internecie tutaj.

Sesja plenarna w Strasburgu

W przyszłym tygodniu rozpocznie się sesja plenarna w Strasburgu. Tematów sesji jest wiele, ale szczególnie ciekawie zapowiada się debata parlamentarzystów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Franois Hollandem na temat bieżącej sytuacji Unii Europejskiej. Zaraz po tym spotkaniu rozpocznie się wymiana poglądów z Komisją Europejską na temat Unii Rynków Kapitałowych – na forum Komisji Przemysłu, Badań i Energii za ten dokument odpowiada Janusz Lewandowski.

 

Tematy, które będą dyskutowane to między innymi sytuacja w Syrii oraz Turcji, pomiar emisji w sektorze motoryzacyjnym oraz kara śmierci.

Zachęcamy do śledzenia relacji sesji w Internecie tutaj.