Sesja plenarna w Strasburgu

W poniedziałek o godzinie 17:00 rozpocznie się sesja plenarna w Strasburgu. Tematów sesji jest wiele, ale szczególnie ciekawie zapowiada się debata parlamentarzystów z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Franois Hollandem na temat bieżącej sytuacji Unii Europejskiej. Zaraz po tym spotkaniu rozpocznie się wymiana poglądów z Komisją Europejską na temat Unii Rynków Kapitałowych – na forum Komisji Przemysłu, Badań i Energii za ten dokument odpowiada Janusz Lewandowski.

Zachęcamy do śledzenia relacji sesji w Internecie tutaj.

Unia Energetyczna

Na wtorkowym nieformalnym posiedzeniu komisji przemysłu badań i energii (ITRE) wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Maroš Šefčovič przedstawi obecny stan wdrożenia Unii Energetycznej. Raport KE na ten temat opublikowany zostanie w listopadzie.

Spotkanie Delegacji do Spraw Stosunków z Iranem

W środe o godz. 17:00 posłowie należący do delegacji do spraw stosunków z Iranem przedyskutują możliwe tematy, jakie powinny zostać poruszone w czasie listopadowej wizyty tzw. Biura delegacji w Teheranie. Wizyta Biura (czyli przewodniczącego wraz ze swoimi zastępcami) ma na celu przygotowanie przyszłorocznej wizyty delegacji w pełnym składzie. Przewodniczącym Delegacji PE do spraw stosunków z Iranem jest Janusz Lewandowski.

Reakcja Parlamentu Europejskiego na Nordstream

W środę na sesji plenarnej PE, przedstawiciele Rady i Komisji Europejskiej  przedstawią swoje stanowisko dot. podwojenia przepustowości Gazociągu Północnego i jego wpływu na unię energetyczną i bezpieczeństwo dostaw UE.