COP 21 w Paryżu

W Paryżu rozpoczęła się konferencja klimatyczna ONZ – COP21. Celem szczytu jest wypracowanie międzynarodowego porozumienia, które pomoże powstrzymać wzrost globalnej temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza oraz ułatwi zmaganie się z efektami zmian klimatu.

Posiedzenie Biura Grupy EPP w Pradze

Od środy do piątku, w Pradze, poseł Janusz Lewandowski weźmie udział w obradach Biura Grupy EPL. Jest to organ odpowiedzialny za strategiczne i polityczne decyzje Grupy. W ramach tego spotkania posłowie będą omawiać kwestie związane z przyszłością UE, konsekwencjami brytyjskiego referendum nt przynależności Wielkiej Brytanii do UE oraz polityką budżetową.

Przygotowanie do sesji plenarnej w Strasburgu

W przyszły poniedziałek rozpocznie się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Najważniejszym tematem nadchodzącej sesji będzie między innymi debata o unii energetycznej oraz dokończeniem budowy unii gospodarczej i walutowej. Posłowie będą również poruszać temat przygotowań do Światowego Szczytu Humanitarnego oraz przygotowań do posiedzenia Rady Europejskiej 17-18 grudnia.

 

Osobnym punktem obrad będzie przyjęcie przez Parlament dokumentu autorstwa Janusza Lewandowskiego w sprawie metod i procedur udostępniania tradycyjnych zasobów własnych, zasobów własnych opartych na VAT i zasobów własnych opartych na DNB oraz środki w celu zaspokojenia potrzeb gotówkowych

Aby przygotować się do nadchodzącej sesji plenarnej w tym tygodniu w Brukseli odbędą się spotkania tzw. Grup Roboczych EPP oraz plenarne posiedzenie całej grupy politycznej.

Zachęcamy do śledzenia sesji tutaj.