Sesja plenarna w Strasburgu

O godzinie 17:00 w poniedziałek rozpocznie się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Najważniejszym tematem tej sesji będzie orędzie o stanie Unii oraz migracji i uchodźcach wygłoszone przez szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckera. W programie sesji również między innymi przedstawienie sprawozdań oraz głosowania nad dokumentami dotyczącymi rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych w Europie, promowania przedsiębiorczości młodzieży przez kształcenie i szkolenie, klonowania zwierząt utrzymywanych i rozmnażanych do celów chowu, jak również prawidłowego stosowania przepisów prawa celnego i rolnego. We wtorek o godzinie 15:00 rozpocznie się ważna debata na temat polityki spójności Unii Europejskiej.

Zachęcamy do śledzenia sesji tutaj.

Spotkanie Komisji Przemysłu, Badań i Energii

W poniedziałek w Strasburgu o godzinie 21:00 rozpocznie się nadzwyczajne spotkanie Komisji Przemysłu, Badań i Energii (ITRE). Program spotkania zakłada głosowanie nad opinią dotyczącą budżetu na 2016 rok z szczególnym uwzględnieniem programu Horyzont 2020. Odbędzie się również głosowanie na temat nowych międzynarodowych ustaleń klimatycznych na zbliżający się szczyt w Paryżu (COP21).

Zachęcamy do obejrzenia relacji tutaj.

Spotkanie Delegacji do Spraw Stosunków z Iranem

W środę o godzinie 17:00 będzie miało miejsce wyjątkowe posiedzenie Delegacji do Spraw Stosunków z Iranem, której przewodniczy Janusz Lewandowski. Program spotkania zakłada wideokonferencję z biurem Parlamentu Europejskiego w Waszyngtonie, do którego zaproszono dwóch ekspertów związanych z waszyngtońskim think tankiem Carnegie Endowment for International Peace. Panowie Cornelius Adebahr oraz Karim Sadjadpour to uznani na świecie eksperci zajmujący się problematyką Bliskiego Wschodu. Tematem wideokonferencji będzie ocena porozumienia nuklearnego z Iranem z perspektywy Stanów Zjednoczonych.