Unia Energetyczna-głosowanie w Komisji ITRE

We wtorek rano Komisja Przemysłu Badań i Energii głosować będzie nad raportem o Unii Energetycznej, jednym z najważniejszych strategicznych dokumentów tej kadencji. Raport dotyczy bezpieczeństwa energetycznego, wewnętrznego rynku energii, efektywności energetycznej, obniżania emisji, a także wspólnych badań i innowacji w energetyce. Dodatkowo, na wspólnym posiedzeniu komisji ITRE i IMCO omówiona zostanie strategia wspólnego rynku elektronicznego UE.

 

Zachęcamy do śledzenia obrad Komisji ITRE w Internecie.

Terminale LNG a bezpieczeństwo energetyczne Europy Środkowej i Wschodniej

W środę obędzie się konferencja “LNG Terminals – Game Changers for Regional Energy Security”, której tematem będzie rola skroplonego gazu i infrastruktury do przyjmowania i przesyłu LNG w naszej części Europy. Organizatorem konferencji jest eurodeputowany Antanas Guoga we współpracy z Natural Gas Europe.

Mini Sesja plenarna w Brukseli

W środę o godzinie 15:00 rozpocznie się mini-sesja plenarna w Brukseli. Program sesji zakłada między innymi debatę na temat przyszłego pakietu lotniczego, praktyki zerowego ratingu oraz finansowania dwóch nowych funduszy powierniczych UE na rzecz Syrii i Afryki oraz wkładu państw członkowskich w te fundusze. Posłowie głosować będą również nad reformą prawa wyborczego w Unii Europejskiej.

Zachęcamy do śledzenia obrad mini sesji plenarnej w Internecie tutaj.