Pomorze2019-02-18T11:55:18+02:00

STRONA W BUDOWIE

Kierunek Europa w ECS Gdańsk

8.03.2019 „W kierunku spójnej Europy” to temat przewodni konferencji zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą w Europejskim Centrum Solidarności. Wielkie wydarzenie w szczególnym miejscu, w samym sercu Gdańska, podczas którego miałem przyjemność przedstawić swój punkt widzenia – Unii jako gwaranta stabilności i rozwoju Polski.

 

Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim

5.03.2019 W 2017 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę otworzyła w Starogardzie Gdańskim pierwsze w Polsce Centrum Pomocy Dzieciom. Terapeuci, psycholodzy, prawnicy i lekarze pomagają dzieciom wrócić do normalnego życia po przeżytej traumie związanej z doświadczeniem przemocy czy wykorzystania seksualnego. Po ponad roku działalności okazało się, że liczba dzieci i rodziców, którzy zgłaszają się do Centrum jest tak duża, że w obecnych warunkach lokalowych nie jesteśmy w stanie wszystkim pomóc. Dzięki władzom miasta Starogard Gdański otrzymaliśmy kolejne pomieszczenia 180 m do zaadaptowania na potrzeby naszej działalności. Jedak lokal jest do generalnego remontu. Zwracamy się z prośbą do firm o pomoc w realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że właśnie osoby prywatne, które są wrażliwe na krzywdę dzieci bardzo chętnie się angażują w pomoc. Dlatego zwracam się do Was z ogromnym apelem – wpłacajcie każdy grosz, który przyczyni się do remontu pomieszczeń, w których dzieci pod okiem profesjonalistów będą mogły zacząć nowe życie. Planujemy wyremontować salę do pracy grupowej z dziećmi i rodzicami oraz gabinety do terapii indywidualnej. To przedsięwzięcie jest dla mnie bardzo ważne i wierzę, że na mój apel odpowie wiele osób. Razem Dajemy Dzieciom Siłę!

 

Link do zbiórki

Młodzieżowa Rada Gminy Żukowo

28.02.2019 Po bardzo interesującej debacie w Gdańsku przyszedł czas na Żukowo. Z Posłem na Sejm Tadeuszem Aziewiczem wzięliśmy udział w konferencji prasowej na temat wykorzystania funduszy europejskich w powiecie Kartuskim. Następnie zostaliśmy zaproszeni do udział w sesji Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo. Dziękujemy!

Zapraszam również do zapoznania się z podsumowaniem konferencji prasowej przygotowanej przez Express Kaszubski: Przeczytaj artykuł na stronie

Debata: Europa pod Polskim Niebem

28.02.2019 W dniu dzisiejszym odbyła się debata pt.”Europa pod Polskim Niebem – polityka spójności i wybory do Parlamentu Europejskiego” organizowana przez Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii”.

Przyszłość Funduszy Unii Europejskiej

22.02.2019 W piątkowy wieczór w Sopocie na moje zaproszenie spotkaliśmy się w gronie samorządowców województwa Pomorskiego. Wspólnie dyskutowaliśmy o przyszłości regionu oraz funduszy europejskich.

 

Klub Myśli Obywatelskiej

15.02.2019 Na zaproszenie prof. Janusza Rachonia zebraliśmy się dzisiaj w Europejskim Centrum Solidarności w ramach Klubu Myśli Obywatelskiej. Tematem przewodnim spotkania było ” Co dalej z tą Europą”. Dziękuję za liczne dyskusje!

V Bieg Od Hallera do Hallera

13.02.2019 W ramach 99. Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem, odbył się V bieg Od Hallera do Hallera, w którym to uczestnicy mieli do pokonania dystans 12 km z Władysławowa do Pucka. Podczas oficjalnego zakończenia miałem przyjemność nagradzać najlepszych w swoich kategoriach, a także wręczyć nagrodę specjalną dla najbłękitniejszej zawodniczki oraz najbłękitniejszego zawodnika na mecie biegu.

Gratulację dla wszystkich startujących oraz organizatorów!

99. Rocznica Zaślubin Polski z Morzem

10.02.2019  Dziś mija 99 lat od dnia, w którym generał Józef Haller wrzucił do morza platynowy pierścień, tym samym zaślubiając Polskę z Bałtykiem. Z tej okazji na zaproszenie Pani Burmistrz Hanny Pruchniewskiej złożyłem wieniec pod pomnikiem Hallera w Porcie Rybackim.

Zapraszam do obejrzenia galerii przygotowanej przez Monikę Skowrońską

Konferencja prasowa „Fundusz Solidarności dla Pomorza”

28.01.2019 12,2 mln € z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na pomoc poszkodowanym w nawałnicach z sierpnia 2017r. nadal nie zostało rozdysponowane, a czasu na wydanie przyznanych środków coraz mniej…

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, wraz z marszałkiem Mieczysławem Strukiem zorganizowaliśmy konferencję prasową by wyrazić swoje zaniepokojenie faktem, iż polski rząd w dalszym ciągu nie określił zasad wydatkowania przyznanych środków.

Więcej na ten temat przyznanych środków znajdziecie m.in: TUTAJ i TUTAJ

Podsumowanie konferencji prasowej: pomorskie.eu

 

Przejdź do góry