„Unia Rowerowa – bezpieczna głowa” to projekt, który łączy przyjemne z pożytecznym. Rower ma przyszłość w zatłoczonych miastach, ale też na terenach wiejskich, gdzie także rośnie pokolenie, które spędza czas przed komputerem. Trzeba jednak zadbać o bezpieczeństwo, bo rowerzystów nie chronią poduszki powietrzne i karoseria. Dlatego w 35 szkołach Pomorza mówiliśmy o zasadach bezpieczeństwa. Potem następował konkurs wiedzy, a jego zwycięzcy wygrywali kaski ochronne dla całej swojej klasy. Radość dzieci była dla nas największą nagrodą. Dziękuję Alicji Langowskiej, która całe przedsięwzięcie zorganizowała w współpracy z Europe Direct Gdańsk.

Janusz Lewandowski

4

3

2

1

Unia Rowerowa 1

W ramach Europejskiej Strategii Rowerowej pragniemy zaprosić Szkoły podstawowe z Województwa Pomorskiego do udziału w projekcie „ Unia Rowerowa- Bezpieczna Głowa”.

Projekt realizowany jest przez posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Lewandowskiego oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Gdańsku przy udziale  Komendy Miejskiej Policji.

Rozpoczyna się sezon rowerowy. Jazda na jednośladzie zapewnia dziecku wiele korzyści, od rozwijania poczucia równowagi, kształtowania koordynacji ruchowej przez zdrową konkurencję, mnóstwo radości a także, co równie ważne, promuje zdrowy tryb życia oraz postawy proekologiczne. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia dziecka jest kask rowerowy i właśnie takie kaski najaktywniejsi uczestnicy spotkania będą mogli wygrać dla swojej klasy.

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Zainteresowani będą mieli okazję w przyjazny sposób zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, bądź utrwalić już zdobytą na ten temat wiedzę. Projekt skierowany jest do klas IV-VII . Po zakończonym spotkaniu przeprowadzony zostanie quiz, w którym udział wezmą zespoły trzyosobowe reprezentujące swoje klasy. Zespół, który osiągnie najwyższa liczbę punktów wygrywa kaski rowerowe dla swojej klasy.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy do dnia 27 kwietnia 2018r wysłać formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie: https://bit.ly/2GN19oF

Pierwsze spotkania w szkołach odbędą się już w maju 2018r.

Regulamin wydarzenia: Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa – Regulamin