Wizyta harcerzy ze Starogardu Gdańskiego i Gdańska

Z sympatyczną wizytą zawitali w Parlamencie Europejskim w Brukseli harcerze ze Starogardu Gdańskiego i Gdańska. Mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Panem Januszem Lewandowskim o bieżącej polityce UE.

Harcerze

Harcerze2

Zapowiedzi tygodnia

Wspieranie czystych pojazdów

W środę podczas posiedzenia Komisji Środowiska odbędzie się prezentacja sprawozdania legislacyjnego dotyczącego Dyrektywy PE i Rady o wspieraniu czystych pojazdów. Proponowana dyrektywa ma na celu poprawę jakości powietrza i walkę ze smogiem, a także promowanie rozwoju nowych, czystych technologii w transporcie, takich jak m.in. elektromobilność, wykorzystanie wodoru czy gazu ziemnego. Sprawozdawcą dokumentu jest poseł Andrzej Grzyb.

Środa, 16 maja, godz. 10:00, sala JAN 4Q2, Parlament Europejski, Bruksela

Pociągiem bez dyskryminacji

Podczas najbliższego posiedzenia Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów (IMCO) będą omawiane poprawki do raportu dotyczącego praw i obowiązków pasażerów podróżujących koleją. Zmiany mają dotyczyć praw konsumentów i organizacji ich zrzeszających, praw pasażerów z niepełnosprawnościami oraz zwiększyć konkurencyjność na rynku kolejowym poprzez wprowadzenie konieczności przekazywania informacji o taryfach i trasach między przewoźnikami a platformami sprzedającymi bilety. Prace nad dokumentem z ramienia Grupy EPL koordynuje posłanka Róża Thun.

Środa, 16 maja, godz. 11:00, sala ASP 1G3, Parlament Europejski, Bruksela