UWAGA KOMUNIKAT (11.03.2020)

Szanowni Państwo,

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych w szkołach, mając na względzie bezpieczeństwo oraz zdrowie dzieci, zdecydowaliśmy o przeniesieniu projektu „Unia Rowerowa- Bezpieczna Głowa„ na termin późniejszy, o którym będziemy Państwa informować.
W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem projektu Alicją Langowską.
alicja.langowska@januszlewandowski.pl

W ramach Europejskiej Strategii Rowerowej pragniemy zaprosić szkoły podstawowe z województwa Pomorskiego do udziału w drugiej edycji projektu „Unia Rowerowa- Bezpieczna Głowa”!

Projekt realizowany jest przez Janusza Lewandowskiego posła do Parlamentu Europejskiego oraz Stowarzyszenie „Pomorskie w Unii Europejskiej” przy udziale Komendy Miejskiej Policji.

Rozpoczyna się sezon rowerowy. Jazda na jednośladzie zapewnia dziecku wiele korzyści, od rozwijania poczucia równowagi, kształtowania koordynacji ruchowej przez zdrową konkurencję, mnóstwo radości a także, co równie ważne, promuje zdrowy tryb życia oraz postawy proekologiczne. Nie należy jednak zapominać o bezpieczeństwie. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia dziecka jest kask rowerowy i właśnie takie kaski najaktywniejsi uczestnicy spotkania będą mogli wygrać dla swojej klasy.

W ramach projektu odbędzie się cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego poruszania się na rowerze. Zainteresowani będą mieli okazję w przyjazny sposób zapoznać się z zasadami ruchu drogowego, bądź utrwalić już zdobytą na ten temat wiedzę. Projekt skierowany jest do klas V-VIII . Po zakończonym spotkaniu przeprowadzony zostanie quiz, w którym udział wezmą zespoły trzyosobowe reprezentujące swoje klasy. Zespół, który osiągnie najwyższa liczbę punktów wygrywa kaski rowerowe dla swojej klasy.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, projekt zostaje przesunięty. Więcej szczegółów wkrótce. 

Regulamin wydarzenia: Unia Rowerowa – Bezpieczna Głowa 2.0 – Regulamin

Podsumowanie poprzedniej edycji Unii Rowerowej

„Unia Rowerowa – bezpieczna głowa” to projekt, który łączy przyjemne z pożytecznym. Rower ma przyszłość w zatłoczonych miastach, ale też na terenach wiejskich, gdzie także rośnie pokolenie, które spędza czas przed komputerem. Trzeba jednak zadbać o bezpieczeństwo, bo rowerzystów nie chronią poduszki powietrzne i karoseria. Dlatego w 35 szkołach Pomorza mówiliśmy o zasadach bezpieczeństwa. Potem następował konkurs wiedzy, a jego zwycięzcy wygrywali kaski ochronne dla całej swojej klasy. Radość dzieci była dla nas największą nagrodą. Dziękuję Alicji Langowskiej, która całe przedsięwzięcie zorganizowała w współpracy z Europe Direct Gdańsk.

Janusz Lewandowski

4

3

2

1

Unia Rowerowa 1