Lech Wałęsa honorowany za jego wkład w projekt europejski

Pan Janusz Lewandowski wziął udział w konferencji Europejskiej Sieci Idei (EIN) – centro-prawicowego think-tanku sponsorowanego przez Grupę EPL, największą frakcję w Parlamencie Europejskim. W czwartek, podczas tego wydarzenia, były prezydent RP Lech Wałęsa otrzymał nagrodę EIN Francisco Lucas Pires Merit, z owacjami na stojąco. Nagroda została przyznana za wkład w projekt europejski i walkę o rządy prawa, demokrację i wartości chrześcijańskie.

Ryga1

Ryga2

Ryga3

Zapowiedzi tygodnia

Lech Wałęsa laureatem nagrody europejskich chadeków

W czwartek i piątek, w Rydze, odbędzie się konferencja Europejskiej Sieci Idei (EIN) – centro-prawicowego think-tanku sponsorowanego przez Grupę EPL, największą frakcję w Parlamencie Europejskim. Podczas spotkania, zatytułowanego „Europejski sposób życia” europejscy politycy, naukowcy, decydenci i opiniotwórcy debatować będą nad problemami, przed którymi stoi obecnie Unia Europejska. Omówią kwestie związane ze zwalczaniem zagrożeń terrorystycznych, bezpieczeństwem i obronnością UE, relacjami z Rosją a także te dotyczące przyszłości Europy i wartości europejskich. W trakcie wydarzenia zostanie również przyznana nagroda EIN Francisco Lucasa Piresa dla byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy, za jego wkład w projekt europejski i walkę o rządy prawa, demokrację i wartości chrześcijańskie. W spotkaniu udział wezmą posłowie Janusz Lewandowski, Danuta Jazłowiecka oraz Krzysztof Hetman.

Czwartek 24 maja – piątek 25 maja, Ryga, Łotwa

Konferencja „Piłka nożna jednoczy, rasizm dzieli”

W środę w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbędzie się konferencja „Piłka nożna jednoczy, rasizm dzieli” („Football unites, racism divides”), której głównym tematem będzie problem rasizmu, dyskryminacji i antysemityzmu w piłce nożnej. Wśród uczestników znajdą się posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele klubów piłkarskich i fundacji społecznych. Ponadto zostanie wyświetlone nagranie wideo, w którym piłkarz Mario Balotelli odniesie się do problemu nienawiści na tle rasowym na stadionach. Wydarzenie jest współorganizowane przez intergrupy parlamentarne zajmujące się sportem oraz przeciwdziałaniem rasizmowi i antysemityzmowi. Poseł Bogdan Wenta wygłosi przemówienie otwierające konferencję.

Środa, 23 maja, godz. 12:30-15:00, sala ASP 5E2, Parlament Europejski, Bruksela